Пеня за комуналку в Україні

Пеня за комуналку в Україні
loading

Пеня — це штраф за несплату комунальних послуг. Існування подібного покарання робить споживачів більш дисциплінованими, змушує дотримуватися графіка платежів. Розмір пені встановлюється в залежності від тарифів на послуги ЖКГ і збільшується разом з ними.

Як нараховують пеню за комуналку з травня 2019

Щоб з'ясувати, за якими правилами нараховується пеня за комуналку в Україні, потрібно прочитати закон про житлово-комунальні послуги № 2189-VIII. Він вступив в силу з 1 травня 2019 року. З цього дня до боржників за послуги ЖКГ почали застосовувати штрафи.

Особливості нарахування пені в Україні:

  • споживач може бути оштрафований за прострочення оплати за ЖКП;
  • пеня нараховується згідно з договором: її розмір не може перевищувати 0,01% боргу за кожен день;
  • сума штрафу не повинна бути вище розміру підсумкового боргу;
  • покарання застосовується з наступного дня після крайнього терміну оплати комуналки;
  • в разі затримки субсидії або заробітної плати пеня не нараховується.

Постачання електрики і газу з 2019 року здійснюються виключно за індивідуальними договорами. Порядок укладення угод прописаний в розділі IV ЗУ "Про послуги ЖКГ".

Для інших послуг передбачено два типи договорів: індивідуальні та колективні. Споживачам надали рік, щоб визначитися з вибором і укласти угоди з постачальниками.

Плата за електро- і газопостачання включає:

  • вартість послуги згідно тарифів;
  • ціну за технічне обслуговування і поточний ремонт.

Що стосується інших послуг (опалення, постачання холодної та гарячої води, водовідведення, вивезення сміття), то сума також складається з абонплати, граничний розмір визначає Кабмін.

Чи можуть відключити за борги

Нарахування пені за комуналку в 2020 році використовується як нагадування для споживача про необхідність погасити борг. В іншому випадку оператор може припинити постачання послуг. Найбільш поширеними є випадки відключення електрики. Якщо є прострочення хоча б місяць і споживач не реагує на попередження контролера — світло можуть відрізати.

У газовому договорі також сказано, що оператор газорозподільної системи має право припинити газопостачання у разі несвоєчасної або неповної оплати. Однак на практиці відключають газ лише тоді, коли заборгованість збільшується до граничних меж.

Відключити воду за борги комунальники не можуть, тому карають боржників блокуванням каналізації. Бригаду відправляють після шести попереджень, які неплатник проігнорував.

Юристи називають самовільне відключення послуг комунальниками самоуправством і нагадують, що в Україні немає такого закону, який би дозволяв припиняти поставки світла або газу за несплату. Подібні заходи можуть прийматися тільки за рішенням суду.

Автор: Компанія “Miloan”
13.04.2020
views
1852  переглядів
shares
0

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Скануйте QR код для завантаження

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Завантажити