Чому МФО не так довіряють, як банкам?

Чому МФО не так довіряють, як банкам?
loading

Більшість людей не зовсім розуміє, в чому різниця між банками та мікрофінансовими організаціями. Українці не дуже довіряють сучасним кредитним компаніям, оскільки вважають їх шахрайськими структурами, які зацікавлені лише у власному прибутку.

Проте ринок мікрокредитування в останні два роки розвивається досить інтенсивно, а кількість МФО невпинно зростає.

Хоч банківські позики поступово й втрачають свою популярність, але все ж викликають у споживачів більше довіри через сформовані стереотипи про надійність та сумлінність самих банків.

У даній статті ми спробуємо розібратися, в чому різниця між цими організаціями, та чому не варто боятися користуватися послугами мікрофінансових компаній.

Банки та МФО: основні відмінності

Різниця між цими суб'єктами фінансового ринку досить істотна, починаючи від юридичного оформлення та закінчуючи соціальною орієнтованістю.

Банки надають більш широкий спектр послуг, у порівнянні з мікрофінансовими організаціями, і працюють в таких напрямках:

  • акумуляція коштів;
  • видача цільових кредитів;
  • посередництво в операціях проведення платежів та погашення позик;
  • участь в угодах, пов'язаних з цінними паперами на фондовому ринку;
  • надання консультаційних та інформаційних послуг.

Для МФО характерний більш вузький профіль діяльності. Ці організації займаються виключно видачею мікрокредитів, обмежених певними сумами й термінами. В основному позики видаються в розмірі 5-12 тис. грн. на період 14-30 днів. На відміну від банків, дані компанії не висувають високих вимог до позичальників.

Тут не потрібно надавати великий пакет документів, що підтверджують платоспроможність, заставу або поручительство третіх осіб.Щоб отримати безвідсотковий кредит, необхідно надати лише дані паспорта та ідентифікаційного номера платника податків. А сама процедура в більшості МФО доступна в режимі онлайн. Запити користувачів розглядаються в основному протягом півгодини, а схвалення отримують більше 90% заявок.

Банки приділяють процесу оформлення значно більше часу. Вони ретельніше аналізують інформацію про кожного позичальника. Для цих установ критеріями позитивної характеристики споживача є:

  • вік (переважно від 23 до 60 років);
  • стаж роботи (не менше 6 місяців);
  • розмір доходу;
  • дані кредитної історії тощо.

Нерідко банки відмовляють клієнтам через невідповідність якихось параметрів. Процентні ставки тут нижче, в порівнянні з мікрофінансовими організаціями, а термін кредитування більш тривалий (в середньому 5-7 років). Ці умови залежать від цілі та суми позики.

Причини, через які люди довіряють банкам більше, ніж МФО

Багато українців з побоюванням ставляться до послуги кредитування в Мережі, побоюючись неправомірних дій з боку фінустанов. Банки працюють на ринку набагато довше, ніж мікрофінансові компанії. На думку більшості, вони надають абсолютно легальні та прозорі умови позики.

Проте варто зазначити, що всі МФО працюють в Україні відповідно до чинного законодавства та на підставі ліцензій і дозволів Нацкомфінпослуг. Тому, в разі виникнення спірних ситуацій, кожен споживач онлайн-кредиту може розраховувати на захист своїх прав з боку закону.

Існує ще кілька міфів про мікрофінансові організації, які не відповідають дійсності.

Драконячі процентні ставки

У порівнянні з банківськими кредитами, комісії тут дійсно вище в річному перерахунку. Однак вартість мікропозик обумовлена терміновістю й невеликим терміном дії.

В цілому, якщо брати позику на місяць (до зарплати) та погашати її вчасно, то переплата по ній буде незначною. Крім того, багато МФО використовують акції, в рамках яких кредити доступні під 0-0,01%, тобто практично безкоштовно.

Жорсткі методи колекторів

Насправді служби по стягненню заборгованості дотримуються норм законодавства і працюють з усіма видами позик, в тому числі й банківськими. Основа їх функціонування — виконавче судочинство, в рамках якого вони намагаються повернути борг кредитору.

Позики доступні абсолютно всім

Багато українців вважають, що в МФО можуть кредитуватися навіть шахраї, використовуючи чужі дані. Однак мікрофінансові компанії, як і банки, ретельно перевіряють інформацію про кожного позичальника.

У разі спроби проведення підозрілої операції користувач сервісу буде автоматично заблокований. Крім того, служба безпеки організації відразу передає відомості про подібні дії правоохоронним органам та в Бюро кредитних історій.

Мікропозики — такий самий продукт, як і кредити в банках. Відмінність полягає тільки в способі, сумі та терміні кредитування. З їх допомогою пересічні громадяни можуть вирішити свої фінансові питання тут і зараз, без додаткових документів і дій.

Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною. І якщо вам потрібно буде звернутися за позикою, будьте впевнені, що в МФО вам запропонують не менш вигідні та легальні умови, ніж у банку!

Автор: Компанія “Miloan”
12.07.2019
views
1894  переглядів
shares
0

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Скануйте QR код для завантаження

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Завантажити