Чому не потрібно розповідати про свої доходи?

Чому не потрібно розповідати про свої доходи?
loading

У сучасному світі практично не залишилося закритих тем, які б не виносилися на загальний огляд. Фінансове становище — не виняток. На жаль, посвячуючи сторонніх людей в проблеми або успіхи матеріального характеру, не всі замислюються про наслідки.

Якими ж вони можуть бути, і чому багато людей намагаються не поширюватися на тему грошей — розглянемо в даному матеріалі.

Звідки виникла звичка замовчувати про свій добробут?

Згідно з дослідженнями, більше половини наших громадян приховують власне фінансове становище від всіх, крім самих близьких. 19% опитаних заявили, що не розповідають про заробіток навіть в сім’ї. Лише 28% можуть спокійно розкрити інформацію про зарплату, а відкрито про неї говорять тільки 11% респондентів.

Звичка не говорити про доходи прийшла до нас з Європи. Жителі західних країн вважають за краще не поширюватися про рівень власного достатку з тих же причин, за якими не обговорюють політичні та релігійні погляди або сексуальну орієнтацію.

Вони намагаються спілкуватися на загальноприйняті теми, не зачіпаючи особисті. Європейці переконані, що таким чином їх комунікації будуть щирими, незалежно від кількості зароблених грошей.

Ще в 90-і роки українці не розуміли своїх закордонних сусідів, і без побоювань говорили про свій добробут. Система оплати праці в Радянському Союзі була абсолютно прозорою, а рівень заробітку залежав від складності та престижності професії. Про підробки та хабарі, звісно, замовчували, але офіційну зарплату ніхто не приховував.

З приходом капіталізму багато європейських традицій проникли в життя пересічних українців. Стаж роботи і кваліфікація перестали бути основними показниками благополуччя. Більш важливими стали нові способи заробітку.

Також закріпилася звичка не говорити про гроші, а цікавитися чужим фінансовим становищем стало вважатися нетактовним та непристойним.

Чому не варто розповідати про свої доходи?

Напевно, багато хто з нас помічав, що варто поділитися з оточуючими будь-якою позитивною інформацією, як ситуація може змінитися в гіршу сторону. Зокрема, це стосується грошових питань.

Фахівці в області езотерики виділяють кілька негативних факторів, що впливають на добробут людини:

  • втрата енергії — для підтримки достатку і здійснення планів необхідний певний рівень енергії, який надсилається у Всесвіт. Якщо людина захоплено обговорює фінансові питання з іншими людьми, то вона йде разом зі словами;
  • ігри підсвідомості — одна з особливостей нашого розуму полягає в тому, що він часто не бачить різниці між реальністю і картинками в нашій уяві. Коли людина розповідає про свій заробіток та передбачуваних способах його збільшення, її підсвідомість вважає ці плани вже наполовину здійсненними. І тоді Всесвіт відмовляє в допомозі. Навіщо підтримувати і втілювати мрії, якщо подумки вони вже виконані? В результаті поточне фінансове становище може значно погіршитися, а плани залишитися нездійсненними;
  • перетягування фінансової удачі — говорячи про свої доходи, витрати і грошові проблеми, ми відкриваємо співрозмовнику свій фінансовий канал. Фактично, матеріальне благополуччя в такі моменти знаходиться в його руках. Зайва відкритість може стати причиною несвідомого перетягування грошової енергії та фінансової удачі.

Причини, за якими ми боїмося говорити про гроші

На підставі численних досліджень психологи виділили ряд причин, за якими нам не хочеться розповідати про власний фінансовий стан:

  • побоювання того, що оточуючі будуть оцінювати за розміром гаманця. Особистості з низькими доходами часто турбуються, що виглядають в очах інших «нікчемами». Успішні люди, навпаки, бояться, що їх вважатимуть багатіями, стануть шукати вигоду або просити гроші в борг;
  • страх виявити, що фінансове становище значно гірше, ніж у співрозмовника, і взагалі не відповідає власним уявленням про добробут;
  • зв'язування достатку з рівнем кваліфікації та навичками. Прийнято вважати, що розумні й талановиті люди завжди фінансово успішні. Тому матеріальна неспроможність ніби сигналізує про те, що людина недостатньо розумна або не є хорошим фахівцем у своїй справі;
  • наявність боргів та кредитів багато хто сприймає як щось ганебне, особливо якщо позикові кошти використовуються на елементарні потреби. У цьому випадку варто згадати той факт, що за кордоном більшість громадян живуть в борг, причому абсолютно щасливо й повноцінно.

Якими б не були причини, що роблять розмови про гроші ганебними, в їх основі можна угледіти дві основні проблеми: невпевненість в собі та сумніви в своєму оточенні.

Однак важливо пам'ятати, що рівень заробітку в сучасному світі залежить від безлічі факторів. Яким би він не був, не варто оцінювати особистість за розміром гаманця. А також не слід розповідати про свої доходи, адже це не тільки нетактовно, але й може стати причиною фінансової нестабільності в подальшому.

Автор: Компанія “Miloan”
06.09.2019
views
7031  переглядів
shares
0

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Скануйте QR код для завантаження

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Завантажити