Чому все більше людей розраховується по безналу?
У сучасному світі нові технології в області банківського обслуговування дозволяють здійснювати платежі не виходячи з дому, а також розраховуватися за покупки в магазинах, що приймають оплату через термінали.
У даній статті ми розглянемо основні причини стрімкого попиту на безготівкові розрахунки, а також особливості їх використання.
Зміни останніх років
З кожним роком кількість платежів, які проводяться в онлайн-режимі, збільшується. За статистикою в нашій країні кожен власник банківської карти щомісяця використовує її в середньому близько 5 разів.
Незважаючи на те, що в попередні роки люди поспішали швидше отримати гроші з банкомату, сьогодні в 8 з 10 випадків власники карт вважають за краще обходитися без готівки.
У той же час, якщо раніше багато хто оформляв картки через необхідність зарахування заробітної плати, пенсії або стипендії, то на поточний період все більше громадян роблять це за власним бажанням.
У першому кварталі 2019 в цілому по країні кількість відкритих карткових рахунків склало 61,8 млн.
За критерієм приналежності засобів в це число входять такі картки:
- дебетові;
- кредитні;
- передплачені;
- передбачаючі овердрафт (можливість використання як особистих, так і кредитних коштів).
Згідно зі статистичними даними, люди стали набагато частіше користуватися терміналами, ніж банкоматами.
Переваги електронних грошей над паперовими купюрами
Споживачі вважають за краще здійснювати платежі через карти або онлайн-банкінг з кількох причин:
- швидкість проведення оплати;
- захист від підробки купюр;
- безпека зберігання коштів.
Крім того, є й інші підстави вибору населення на користь електронних платежів.
Легальність
Те, що купівля товару або оплата послуги відбувається через термінал, говорить про дотримання підприємцем правил ведення бізнесу, прописаних в законодавстві країни.
Точність розрахунків
Немає необхідності готувати конкретну суму оплати на прохання продавця. Покупець може бути впевненим, що отримає здачу в повному обсязі, до останньої копійки.
Комфорт
Носити пластик набагато зручніше, ніж пачку купюр. Крім того, в певних супермаркетах є можливість розрахуватись за покупку в касі самообслуговування. Це скорочує час очікування в черзі. А проводячи платіж онлайн, взагалі не потрібно іти в банк або в магазин. Товар можна з легкістю отримати, користуючись послугами доставки.
Електронні платежі переважно вибирають такі категорії людей:
- представники молодого покоління;
- жителі великих населених пунктів;
- люди з вищою освітою;
- особи з більш високим рівнем достатку.
Сфери застосування безготівкових операцій
На сьогоднішній момент більш звичним для населення стає вибір та придбання товарів і послуг через інтернет. Також великою популярністю користуються онлайн-перекази між картками, поповнення банківських рахунків, в тому числі погашення кредитів та внесення депозитів.
Завдяки привабливим умовам та низьким комісіям багато хто все частіше оплачує комунальні послуги через мобільні додатки і сервіси інтернет-банкінгу. Це економить час та гроші, з огляду на черги, перерви в фінустановах і вартість квитанцій в касах. Таким чином, готівка поступово втрачає свою актуальність.
Експерти кажуть, що в деяких країнах вже незабаром ніхто не буде розраховуватися паперовими грошима. За інформацією Національного Банку України, до 2020 року обсяг готівки в обігу ВВП буде знижений до 9,5%.
У міру зростання попиту на електронні платежі поступово зникає необхідність у встановленні банкоматів.
Підводячи підсумок, відзначимо, що оплата за безготівковим розрахунком, яка ще кілька років тому для багатьох здавалася чимось незвичним, сьогодні є не тільки комфортним, але й вигідним способом проведення платежів.
Йдучи в ногу з технологічним прогресом, ви знаходите впевненість в оперативності здійснення банківських операцій та в безпечному зберіганні своїх коштів. Шахраям отримати доступ до грошей на карті або на вашому електронному рахунку значно складніше, ніж до купюр у гаманці.
Сподіваємося, що дана інформація буде для вас корисною! Цінуйте свій час та використовуйте сучасні можливості, які можуть зробити ваше життя комфортнішим і благополучнішим!