10 звичок, які призводять до стресу

10 звичок, які призводять до стресу
loading

Більшості з нас доводилося переживати стресові ситуації, які дуже негативно впливали на настрій та загальне самопочуття. Якщо не надавати даним наслідкам належного значення, то в певний період це може призвести до багатьох проблем зі здоров'ям як в психологічному, так і в фізичному плані.

Крім того, слід враховувати, що багато в чому виникнення стресу залежить від особистісних якостей людини, її сприйняття дійсності та способу життя.

Що провокує появу стресу та як навчитись не піддаватися його впливу — розглянемо в деталях.

Що таке стрес?

Стрес — це стан підвищеної напруги організму, який проявляється як захисна реакція на різні несприятливі чинники. Стрес здатний погіршити якість життя, негативно вплинути на свідомість і дії людини.

При стресовому стані можуть виникнути наступні симптоми:

  • посилене серцебиття;
  • надмірне почуття паніки;
  • різка втрата працездатності тощо.

У деяких випадках при тривалому впливі стресу у людини можуть виникнути різні нервові розлади та навіть важкі хронічні захворювання.

10 звичок, які призводять до стресового стану

Якщо ви часто перебуваєте в стані апатії або агресії, то, швидше за все, ви схильні до звичок, що викликають стрес.

Постановка недосяжних цілей

Бажання встигнути все й відразу, освоїти невідомі сфери не завжди дає позитивні результати. І після побудови грандіозних планів людина може усвідомити, що у неї ні на що не вистачає часу та сил. Іноді їй доводиться забути про повноцінний сон та харчування, щоб встигнути здійснити всі заплановані або нереальні завдання.

Надмірне прагнення до ідеалу

Є люди, які прагнуть все робити виключно ідеально — перфекціоністи. Вони, як правило, намагаються нав'язати свої ж вимоги оточуючим. Найчастіше це викликає стрес не тільки в них самих, але й у всіх, хто знаходиться поруч.

Постійне порівняння себе з іншими людьми

Систематичне порівняння власних характеристик з рисами інших особистостей призводить до розвитку таких почуттів, як заздрість та невпевненість в собі. Ці емоції є вагомою перепоною для самореалізації та досягнення цілей людини.

Зацикленість на спогадах

Постійні думки про помилки минулого лише посилюють негативний морально-психологічний стан. Тому ніколи не варто подумки повертатися в минулий час і картати себе за будь-що. Не можна переживати за ситуації, на які ви вже не зможете вплинути. Необхідно змиритися з їх наслідками та жити далі.

Неправильне харчування та переїдання

Багато людей в стресових ситуаціях воліють «заїдати» свої неприємності. Через це може виникнути звичка переїдати, яка провокує погіршення психологічного та фізичного стану. Те ж стосується і вживання шкідливих продуктів, які дають людині швидке задоволення, і разом з тим згубно впливають на її організм.

Нехтування сном та відпочинком

Якщо людина часто ігнорує повноцінний відпочинок і постійно чимось зайнята, то ризик появи стресу значно зростає. Це може призвести до значних збоїв у роботі організму, нездужання та ряду небезпечних захворювань.

Зловживання кавою

Даний напій спричиняє збудливу дію на нервову систему та може викликати занепокоєння навіть без приводу. Знизити негативний вплив можна, зменшивши обсяг споживання напою, а також замінивши цукор на корисні спеції при приготуванні.

Негативні розмови

Не варто зациклюватися на проблемах та обговорювати їх з усіма підряд. Люди, які постійно концентруються на труднощах і невдачах, мають значно менше шансів позбутися від них, ніж інші.

Надмірна завантаженість

Досить поширене явище, яке виникає через надлишок роботи. Регулярна підвищена активність мозку може призвести до безсоння, депресії та зниження продуктивності.

Бажання догодити всім

Деякі люди не вміють відмовляти тим, хто у них щось просить (вимагає). При цьому вони часто нехтують своїми ж інтересами. Результатом такого альтруїзму є відсутність можливостей для самореалізації, зниження почуття впевненості в собі та схильність до депресивного стану.

Вплив стресу на організм людини

Регулярний стан стресу завжди негативно позначається на фізичному стані людини. Часто це призводить до наступних проблем:

  • часті та різкі головні болі;
  • регулярне недосипання;
  • постійна слабкість;
  • прискорений пульс і підвищений тиск;
  • больові відчуття в суглобах та м'язах;
  • сильна дратівливість;
  • ослаблений імунітет.

Вплив стресової ситуації на організм починається з вироблення кортизолу, через що ризику підлягає вся імунна система. Перебування в стресі позначається на стані шкіри, фізичній формі, здатності запам'ятовувати інформацію, що згодом призводить до зниження продуктивності та активності людини.

Візьміть до уваги цю інформацію та намагайтеся не піддаватися згубному впливу стресу. Любіть та цінуйте себе, радійте кожному новому дню, і нехай у вашому житті будуть присутні лише позитивні емоції!

Автор: Компанія “Miloan”
12.04.2019
views
6159  переглядів
shares
0

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Скануйте QR код для завантаження

Завантажуйте наш застосунок та слідкуйте за знижками!

Завантажити