Як налагодити відносини з колегами?
Гарна атмосфера в колективі – важливий аспект для людини, яка багато часу проводить на роботі. Навіть улюблена зайнятість стане нестерпною, якщо працювати доводиться у важкій обстановці з недоброзичливцями. Дуже важливо знайти спільну мову з колегами, тим самим забезпечуючи собі сприятливе середовище існування. Є кілька типів людей, кардинально відрізняючихся один від одного: пліткарі, базіки, скиглії, хами та інше. Одна назва вже говорить про риси, які нас дратують. Як боротися з недоліками характерів і як знайти підхід до кожної людини? Відповідь шукайте нижче.
Як боротися з пліткарями та хамелеонами?
Пліткар – це людина, яка про все знає, багато говорить, постійно веде розмови за спиною. Даний тип нагадує хамелеона, який регулярно змінює думку. Відрізняються між собою лише ступенем впливу: пліткар вплітає в інтриги та псує настрій, хамелеон може вплинути на вашу кар'єру. Хамелеон може відмовитися від своїх слів в самий невідповідний момент, поставивши в незручне становище перед керівництвом.
Як поводитися з пліткарями?
Якщо вже випала доля працювати з такою людиною, потрібно зайняти правильну позицію в спілкуванні з нею. Головна порада – не беріть участі в обговореннях і припиніть спроби попліткувати. Зробити це можна кількома способами, наприклад:
- Скажіть прямо, що некомфортно говорити на цю тему.
- Зробіть байдужий вигляд.
- Дайте відповідь, що нічого не відомо про предмет обговорення.
Якщо співрозмовник нетямущий, тоді краще покинути місце розмови без пояснень.
Як протистояти хамелеонам?
Такі люди небезпечні підставами, що загрожує кар'єрі. Якщо людина дає одну інформацію по роботі, потім змінює думку, значить прийшов час займати обережну позицію. Краще перевести спілкування в письмовий вигляд, щоб на руках було підтвердження слів. Коли вам дали вказівку, не соромтеся відправляти лист на e-mail з проханням підтвердити договір і чи все вірно зрозуміли. Головна порада: будьте обережні з такими колегами!
Зброя боротьби з хамами та буркотунами
Дані типи багато в чому схожі. Головна спільна риса – постійне невдоволення всім навколо. Різниця лише в стилі подачі емоцій. Грубіяни агресивніші, однією фразою можуть зіпсувати настрій на весь робочий день, буркотуни будуть в куточку бурчати і висловлювати невдоволення.
Як налагодити контакт з грубіяном?
Психологи стверджують, що люди стають, агресивними, якщо відчувають загрозу особистому авторитету. Переконайте людину в зворотному, використовуючи такі прийоми:
- Ставтеся до неї доброзичливо, всіляко показуючи, що не намагаєтеся претендувати на її місце.
- Чесно оцініть особисту поведінку, можливо також додаєте масла в вогонь. Треба налаштуватися на дружбу.
- Говоріть прямо, що не подобається її поведінка. Делікатно поясніть свою позицію.
Комплексний підхід допоможе вирішити ситуацію.
Як подружитися з буркотуном?
Скиглії – друге ім'я цієї категорії людей. Вони завжди всім незадоволені, що з наукової точки зору пояснюється браком спілкування з оточуючими. Приділіть увагу буркотуну, і натомість отримаєте друга. Запросіть в кафе разом пообідати або випити кави. Відверта розмова допоможе достукатися до серця цієї людини. Поспілкуйтеся на особисті теми, обговоріть хобі, відвідайте виставку, прогуляйтеся. Покажіть буркотуну його важливість в колективі, звертаючись за порадами по роботі.
Як приборкати базікала?
Базіки – це тип людей, який несе загрозу продуктивності роботи. Якщо балаканина заважає зосередитися на виконанні обов'язків, постарайтеся акуратно зупинити колегу. Як же це зробити, не образивши людини? Ось кілька варіантів: офіційно заявіть про намір зробити багато роботи або одягніть спеціальні навушники. Якщо з гумором все в порядку, запасіться табличкою "Не турбувати!". Таких заходів цілком вистачить, щоб позбавити себе зайвої інформації з вуст колеги та не зіпсувати атмосферу в колективі.
Ось власне і весь набір дій, які допоможуть зберегти гарні відносини з колегами.